Zasady budowania dobrego systemu identyfikacji wizualnej

System identyfikacji wizualnej jest jednym z podstawowych elementów wpływających na wizerunek całego przedsiębiorstwa. Firmy, które dopiero wchodzą na rynek, powinny pamiętać o jego roli i tym, w jaki sposób wpływa on na relację z klientem. W procesie budowy systemu identyfikacji wizualnej, należy uwzględnić profil firmy, wyznawane przez nią wartości i filozofię. Nie jest to łatwe przedsięwzięcie, jednakże kierując się pewnymi zasadami, łatwiej będzie można odnieść sukces.

drukarnia internetowa Naklejki mogą pełnić przeróżne funkcje, popularne są np. naklejki informacyjne oraz ostrzegawcze i reklamowe

Jak już wspomniałam, jedną z najważniejszych kwestii jest zgodność symboliki ze stylem firmy. W przeciwnym wypadku obraz może wydawać się niespójny i chaotyczny. Kolejną istotną sprawą jest łatwość przekazu. System powinien nie być trudny do zapamiętania dla odbiorcy. Liczy się prostota i przejrzystość. Obraz firmy, który powstaje dzięki systemowi identyfikacji wizualnej, musi budzić pozytywne skojarzenia. Dzięki temu, klienci z przyjemnością będą do nas wracać. Bardzo ważna jest również oryginalność całego projektu, dzięki czemu łatwiej będzie nas odróżnić od konkurencji.