Rola social media

Wraz z rozwojem mediów społecznościowych, narodziła się zupełnie nowa możliwość kreowania wizerunku. Odtąd firmy w dużo szybszy i łatwiejszy sposób, mogą kontaktować się ze swoimi klientami. W Polsce największą popularnością cieszy się Facebook. Założenie profilu na tej stronie staje się więc koniecznością, dla każdej instytucji, która poważnie myśli o reklamie w internecie. Samo posiadanie konta nie jest oczywiście wystarczające. Najważniejsze jest regularne udostępnianie informacji, organizowanie konkursów czy tworzenie bezpośrednich komunikatów do klientów.

druk 24 poznań naklejki ostrzegawcze na maszyny https://booklet.pl/inspiracje/tag/maszyny Inspiracje – naklejki na maszyny – Drukarn

Dobrym pomysłem jest też założenie fanpage’a, na którym można chociażby udostępniać odnośniki do najnowszych artykułów dotyczących branży. Kolejnym narzędziem social media są blogi. Prezentowane tam informacje stanowią wartościowe źródło wiedzy dla naszych klientów. Firma może zaś zyskać cenną opinię eksperta w swojej dziedzinie. Największą zaletą social media jest możliwość nawiązania wyjątkowej relacji z klientem, opartej na zaangażowaniu i aktywności.