Narzędzia wykorzystywane do kreowania wizerunku

Na wizerunek składa się kilka elementów, do każdego z nich należy więc dopasować odpowiednie narzędzia. Wizerunek zewnętrzny firmy najlepiej będzie kształtowany przez odpowiedni system identyfikacji wizualnej. Chodzi tutaj na przykład o dobrze zaprojektowane logo czy logotyp, które widnieją na broszurach firmowych, wizytówkach, kopertach i wszelakich innych dokumentach, związanych z nasza firmą. Kolejnym narzędziem, dziś pełniącym jedną z głównych ról, jest działalność w internecie. Marketing internetowy jest niezwykle ważny, umożliwia bowiem dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Za pomocą strony internetowej, mediów społecznościowych czy aplikacji mobilnych jesteśmy w stanie przekazać mnóstwo informacji i równocześnie nawiązać kontakt z potencjalnym klientem.

wydruk kalendarzy Bielizna ołtarzowa http://www.haftinaatelier.pl/home/bielizna-kielichowa/ komplety bielizny kielichowej Komplety kielichowe http://ornaty.pl/pol_m_Bielizna-Oltarzowa-228.html bielizna kielichowa

Ważnym narzędziem, które wpływa na postrzeganie firmy przez otoczenie, są szeroko rozumiane działania public relations. Mają one na celu budowanie relacji organizacji z otoczeniem. Jest to możliwe m.in. dzięki wykorzystaniu różnych form reklamy, lobbingu, komunikacji wewnętrznej, organizacji eventów czy też monitoringu mediów.