Etapy kreowania wizerunku

Budowanie wizerunku firmy nie jest procesem prostym ani szybkim. Jednakże, odpowiednio przeprowadzony, może zagwarantować Twojej firmie sukces i rozpoznawalność. Od czego więc należy zacząć? Pierwszym etapem jest analiza stanu wyjściowego. Konieczne jest poznanie opinii grupy docelowej na temat firmy, wyznaczenie celów strategicznych oraz ustalenie wizerunku konkurentów. Następnie rozpoczyna się etap planowania. Na podstawie celów strategicznych, wyznaczamy cele operacyjne. Następnie, konieczny jest wybór grupy docelowej i instrumentów umożliwiających dotarcie do nich oraz ustalenie budżetu, który chcemy przeznaczyć na budowę wizerunku.

termokurcz.śmię.com.pl naklejki przezroczyste https://booklet.pl/ Booklet - Producent naklejek, vlepek i etykiet samoprzylepnych

Kolejnym etapem jest realizacja założeń. Wcielamy w życie wyznaczone wcześniej cele operacyjne, dostosowane do odpowiedniej grupy docelowe, za pomocą odpowiednich narzędzi. Realizacja jest ściśle związana z kontrolą całego procesu. Ważne jest elastyczne reagowanie na opinie klientów i weryfikacja tego w jakim stopniu udało się zrealizować wyznaczone cele. Dopiero później możemy ustalić, czy przeprowadzone działania były skuteczne.