Elementy systemu identyfikacji wizualnej

System identyfikacji wizualnej to całokształt elementów, które pozwalają na rozpoznanie naszej firmy na zewnątrz. Rozpoczynamy od nazwy. To właśnie dzięki niej wyróżniamy się na tle konkurencji. Ważne by była ona oryginalna i przede wszystkim nie ulegała zmianie. Kolejną kwestią są kolory firmowe. Dobrze dobrane, stanowią niezwykle silny atut. Są też jednym z najważniejszych elementów, wpływających na odbiór firmy przez potencjalnych klientów. Symbole w postaci loga lub logotypu również stanowią kluczową kwestię systemu identyfikacji wizualnej. Czasem, to właśnie one pozwalają klientom rozpoznać z jaką marką mają do czynienia. Loga i logotypy powinny widnieć na produktach firmy, drukach firmowych oraz pojawiać się w reklamach.

unki atmosferyczne https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/15-naklejki-na-zewnatrz-odporne-na-warunki-atmosferyczne Infolinie - klik

Na system identyfikacji wizualnej składają się również stroje pracowników, a także wnętrze i otoczenie firmy. O tych elementach niestety często się zapomina. Oprócz tego wszelakie tabliczki reklamowe, stemple, firmowe broszury i środki transportu.