Czym jest wizerunek?

Najprościej rzecz ujmując, wizerunek to wyobrażenie o danej firmie, osobie czy instytucji. Funkcjonuje w umyśle osób mających styczność z daną organizacją i może mieć wydźwięk pozytywny, negatywny lub neutralny. Dzięki posiadanemu wizerunkowi, odbiorcy, czyli potencjalni klienci są w stanie odróżnić od siebie firmy. Od jego jakości zależy szereg kwestii, takich jak pozycja na rynku, popularność wśród klientów, chęć zakupu produktów/usług firmy czy możliwość pozyskania najlepszej kadry pracowniczej.

Scrap book etykiety drukarnia https://booklet.pl/ Booklet - Producent naklejek, vlepek i etykiet samoprzylepnych kartki świąteczne

Należy pamiętać, że na wizerunek składają się działania nie tylko wyprowadzone na zewnątrz, czyli szeroko rozumiana komunikacja z klientem, ale również szereg spraw, które mają miejsce wewnątrz danej organizacji. Mowa tu o strategii, wyznawanych wartościach, zaplanowanej misji czy też o sposobie traktowania pracowników. Ważne jest, aby wizerunek był zgodny z wyżej wymienionymi składnikami. Aby jednak uzyskać pożądany przez nas stan, konieczne jest wdrożenie konkretnych elementów, które pomogą nam zbudować odpowiedni obraz firmy.